Семінар "Я маю право!" 09 жовтня 2017, 14.00 Новини
5.10.2017р. в коледжі відбувся семінар в рамках реалізації проекту "Я МАЮ ПРАВО!" на тему: "Загальнонаціональний проект "Я МАЮ
Увага!!! 15 вересня 2017, 12.39 Новини
18.09.2017 о 1000 в примІщеннІ читальноЇ зали коледжу відбудуться збори ПРАЦІВНИКіВ (КРІМ ВИКЛАДАЧІВ) Чернівецького коледжу
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ НАКАЗ від 29.082017 р. № 168 м. Дубляни Про

Авторизаціядекада циклової комісії суспільно-гуманітарних дисциплін PDF Друк e-mail
Написав Карвацька Ж.К.   
Четвер, 01 грудня 2016, 15:09

проведення декади циклової комісії

суспільно-гуманітарних дисциплін

З  7.11.2016 р. по  22. 11.2016 р. в коледжі проведено декаду комісії суспільно – гуманітарних дисциплін.

Всі викладачі прийняли активну участь у роботі: проводили різноманітні відкриті заняття і виховні заходи, показали майстерність у викладанні дисциплін, використовували передові педагогічні методи на заняттях.

7.11 в групі Д-225 викладач дисципліни “ Англійська мова ” Ротар В.С. провела відкрите демонстраційне заняття з теми “ Вибір професії ”, де використала різноманітні передові педагогічні методи, щоб активізувати роботу студентів на занятті, зацікавити їх, поглибити знання з даної теми, збільшити запас лексики, для цього застосувала аудіювання, письмові вправи, правопис, партнерський диктант, положення про прийом на роботу, співбесіду, резюме, інтелектуальну карту. Всі студенти були залучені до роботи на занятті, викладач подала весь матеріал і спілкувалася зі студентами англійською мовою. Заняття показало розуміння студентами нового матеріалу, викладач доцільно використала мультимедіа, що допомогло їм краще засвоїти тему заняття.

7.11 зі студентами третього курсу викладач дисципліни “ Німецька мова за професійним спрямуванням ” Потурнак М.М. провела відкрите заняття з теми “ Палаци, церкви , вілли,” де використала інтенсивний метод навчання при вивченні спеціальної термінології. На занятті було ефективно використано комп’ютер, мультимедійний проектор, студентські портфоліо, плакати. Викладач вміло створила мовленєву  ситуацію, мовне середовище, застосувала інтенсивні вправи, провела контроль знань лексики за текстом по спеціальності. Студенти визначили складові частини будівлі, виступили з проектними роботами. Цікаво була проведена заочна екскурсія по ЧНУ ім. Федьковича. Закріплення вивченого матеріалу довело, що студенти опанували спеціальну термінологію з нової теми.

7.11 викладач  Василашко І.О.  провела відкритий виховний захід з групами Б-311, МСП-204  “ Сучасний світ. Співіснування та компроміси, мовленнєві проблеми”. Захід почався з вибору теми для обговорення, яка відповідала інтересу, рівню знань, навичкам і вмінь студентів. Викладач показала спеціальні форми організації навчально – пізнавальної діяльності студентів, за якими вони вирішували спільне навчально – комунікативне або індивідуальне орієнтоване завдання в складі окремих груп, які працювали в активній взаємодії і взаємної підтримки. Слід відзначити моменти, коли викладачі історії, економіки виступили у ролі експертів та тренерів груп. Запрошеною на захід була викладач КНТУ Хорюк І.Р., яка на базі багатого ілюстративного матеріалу довела важливість знання іноземної мови в сучасному світі. Також зробило захід цікавим – це поділ частини студентів на суддів та відповідачів, які виказували і захищали свою думку. Така позааудиторна робота є продуктивною частиною навчального процесу, що допомагає студентам ефективно вивчати іноземну мову.

8.11 поза планом викладач Кобилянська С.О. відвідала з групами Д-127, Д-316 фотовиставку Портрет солдата у волонтерському центрі ГО « Добротворець ». На цій виставці представлені портрети чоловіків, котрі добровольцями або за призовом брали участь у військових діях на сході нашої країни. Серед них були і буковинці: О Зозуляк, В.Бойчук, В.Чоботар, Ю. Шипітко.


Затамувавши подих, студенти прослухали розповідь Юрія Шепітка, який був присутній на виставці. Юрій багато розповідав про події, які він пережив на Сході: був поранений (в нього влучили три осколки), щоразу, коли лягав на операційний стіл, просив не ампутувати руку, казав, що ще повинен нею працювати. На завершення своєї розповіді Юрій сказав, що на війні загартувався його характер, що він завжди був оптимістом, таким і зараз залишається, якби потрібно було, пішов би знову воювати, але час покаже, що буде з рукою. Зараз в Юрія етап реабілітації. Студенти отримали цікаві відомості з життя учасників бойових дій.

В  цей же день викладач Проскурняк Л.Д. провела відкрите заняття – екскурсію у краєзнавчому музеї з групою БСП-312 з дисципліни “  Культурологія ” по темі “ Витоки української культури ”, де Проскурняк Л.Д. у лекційній формі розповіла про зародження людини в Україні, її еволюцію, про формування суспільних відносин, побут, про племена, релігію первісної людини. Це демонструвалося на археологічних знахідках, знайдених на території Чернівецької області. Студенти дізнались багато нового про життя людини періоду палеоліту на землях України.

8.11 викладач Присяжнюк О.П. провела відкрите заняття – лекція-презентація з елементами бесіди з дисципліни “ Соціологія ” по темі “ Соціологія гуманітарної сфери”.    За планом розглядалися питання: культура як соціальний феномен, культурне розмаїття та форми культури, національна культура, складові елементи та функції культури. Викладач підібрала різноманітний матеріал, залучила студентів до бесіди, вони виказували свої думки про культуру, відповідали на питання, чому необхідно підвищувати рівень національної культури серед молоді, які для цього використовувати шляхи: через популяризацію мови, музики, твори українських авторів. Викладач використала тестові завдання, мультимедіа, плакати.

9.11 в групі Б-411 викладач Присяжнюк О.П. провела відкрите заняття з дисципліни         “ Соціологія ” по темі “ Соціологія особистості ”, де викладач залучила до активної роботи студентів, які виступали з доповідями, дискутували, розглядали питання: особистість, її сутність, функції, структура, риси, види темпераменту; студенти визначали, до якого типу темпераменту вони відносяться, визначили, що таке соціалізація, етапи соціалізації, риси характеру, притаманні друзям. Виступи студентів чергувались з коментаріями викладача, яка використала тести, таблиці, діаграми, мультимедіа.

9.11 з групами других курсів викладач Небельський В.В. провів конференцію з дисципліни “ Історія України ” по темі “ Пам’ятаймо – ми Великий народ ” до 150-ї річниці дня народження М. Грушевського. Студентські доповіді подали життєвий шлях першого президента України у формі відповідних презентацій, доповнювались стіннівками, відеороликами. Викладач наголосив про значення для історії України такої багатогранної постаті як М. Грушевський і , що тепер нам не вистачає лідерів такого рівня, які б об’єднали всю країну навколо себе.

10.11 в музеї О.Кобилянської викладач Бабій Л.І. провела заняття - екскурсію в Д-225 з дисципліни “ Українська література ” по темі “ Життєві обрії О.Кобилянської і О. Маковія ”. Викладач у своїй промові розповіла про корифеїв української та буковинської літератури, ознайомила з біографічним і творчим шляхом О. Кобилянської, зупинилися на феміністичному русі. Про гендерну політику розповіла представник міського центру у справах сімї та молоді Стригунець С.Д.

11.11 викладачі: БабійЛ,І. і Плюта Г.В. провели виховний захід, присвячений Дню української писемності, де студенти підготували виступи про виникнення української писемності, про особливості її розвитку, про значення в історичному процесі створення української нації. Свої виступи доповідачі підтверджували фрагментами документальних фільмів, виконанням українських народних пісень.

В цей же день було проведено олімпіаду з української мови серед студентів І-ІІ курсів викладачами: Бабій Л,І. і Плютою Г.В. Визначено переможців серед І-х курсів: Величко М., Боднарюк А., Морару М., серед ІІ-х курсів: Шміляк В., Кушнір В., Керер В.

16.11 викладач Кобилянська С.О. провела відкрите заняття з дисципліни “ Соціально – економічна географія світу ” в групі Б-114 по темі “ Економіко – географічна характеристика США ”, яке було обладнане технічними засобами навчання: комп’ютерні мультимедійні засоби, навчальний електронний посібник; роздатковим матеріалом: опорні ілюстративні схеми, картки взаємооцінювання, анкети.

Викладач чітко оголосила тему, мету, основні етапи заняття. При актуалізації опорних знань викладач застосувала географічну розминку, повторення основних географічних термінів.

В процесі мотивації навчальної діяльності студентів було ознайомлено з складанням ментальної карти, яке виконувалось протягом всього заняття. Закріплення вивченого матеріалу пройшло у формі бесіди по основних питаннях нової теми. Вдало було використано мультимедійні засоби.


16.11 для перших курсів викладач Ротар В.С. провела виховний захід з теми “ Позиція Великобританії та ЄС в контексті подій на сході України ”. Зала була оформлена державною символікою, фотографіями, стіннівками, використано мультимедіа. Доповідач студент підготував презентацію про географічне положення та історію утворення Великобританії та ЄС, про склад Євросоюзу, про мету роботи цього об’єднання.  Про події на сході України та про свою участь у бойових діях, про Майдан розповів політолог, радник міського голови, командир окремого підрозділу спеціального призначення Вишневський М. Ф. В заключному слові Ротар В.С. зробила підсумок заходу, відзначила активність студентів, подякувала лектору за змістовний матеріал, викладений за реальними фактами.

17.11 для груп І-го курсу викладач Кобилянська С.О. провела конференцію з теми “ Проблеми глобалізації та забезпечення сталого розвитку ”. У вступному слові викладач надала характеристику господарській діяльності людини, яка зменшує природні ресурси, порушує рівновагу в навколишньому природньому середовищі.


Студенти підготували презентації, у своїх доповідях розкрили питання: глобалізація сучасного світу, стратегія сталого розвитку України, подолання проблеми голоду, стратегія розвитку Чернівецької області до 2020 р.

Виступи супроводжувались матеріалами тематичних відеофільмів. Викладач зауважила, що для подолання негативного впливу діяльності людини на природу, кожен з нас повинен почати з себе, це зменшить забруднення оточуючого середовища.

18.11 викладач Плюта Г.В. провела відкрите заняття з дисципліни “ Українська література ” в групі Б-114 по темі “ А в Україну линуть журавлі ” за новелою В. Стефаника “ Камінний хрест ” у формі – психологічного дослідження, де заздалегідь студенти були об’єднані в групи експертів з історії, літературознавства, сучасної літератури. Було розкрито причини міграції в Україні, про життя українців в різних куточках світу. Пісня Квітки Цісик підкреслила біль і муки емігрантів на чужій землі. Викладач провела словникову роботу, використала інтерактивні методи навчання: ланцюжок, рольова гра, міні диспут, презентації, діалог. Протягом заняття демонструвалися фрагменти художнього фільму “ Камінний хрест ”.


21.11. викладач дисципліни “ Французька мова ” Вальчук Л.М. провела відкрите заняття в збірній групі ІІ-го курсу з теми “ Будівельні матеріали ”. При актуалізації опорних знань студенти повторили назви провінцій Франції, їх головних міст, виконали вправи, прослухали презентації, розгадували вікторину. Під час вивчення нового матеріалу було використано: введення нової лексики, виконання вправ, робота з текстом, вибірковий переклад. Закріплення показало, що студенти добре засвоїли матеріал нової теми. Під час  заняття демонструвалися слайди, відеофільм, ілюстрації з зображенням будівельних матеріалів, фонозапис тексту, макет будинку, мультимедіа.

22.11 викладач  Федина Т.О. провела відкрите заняття з дисципліни “ Англійська мова за професійним спрямуванням ” в групі Д-317 по темі “ Незвичайні форми споруд . Заняття почалося з повідомлення теми і мети заняття, викладач спрямувала увагу студентів на вивчення нової теми, використала картки граматичні і з геометричними фігурами  різних кольорів, роздатковий матеріал, мультимедійні засоби, інтернет ресурси. Було використано знання з дисциплін: ОКТ, конструкції будівель і споруд, креслення, математика, малюнок. Федина Т.О. чітко провела введення в іншомовну атмосферу, активізувала лексику, організувала парну роботу – асоціативна гра. На занятті було застосовано аудіювання, робота з текстом, письмові завдання, використано мультимедійні засоби.

22.11 було проведено засідання комісії суспільно - гуманітарних дисциплін, де викладачі надали інформацію про свої відкриті заняття і виховні заходи. Члени комісії обговорили ці питання, надали аналіз і вказали на недоліки, відзначили якісне виконання стінних тематичних газет, виконаних викладачами: Небельським В.В., Плютою Г.В., Кобилянською С.О., Ротар В.С. Вальчук Л.М., Фединою Т.О., Потурнак М.М.

Сценарії відкритих виховних заходів і занять додаються.

Голова циклової комісії

суспільно-гуманітарних дисциплін                                        Проскурняк Л.Д.

 

Останнє оновлення на Середа, 14 грудня 2016, 12:26
 
Чернівецький коледж будівництва та архітектури, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting
Розробка сайту: cntgfy
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET